38(098)966-8-222, (093)42-400-42 info@top-hotels.in.ua

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
Імя*
Прізвище*
Email*
Телефон моб.*
Країна*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
38(098)966-8-222, (093)42-400-42 info@top-hotels.in.ua

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
Імя*
Прізвище*
Email*
Телефон моб.*
Країна*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Що таке «чистота»?

Ну що ж, для початку спробуємо розібратися, що ж таке ЧИСТОТА?
З погляду туристичної галузі можна розглядати три складові поняття «чистота».
Чистота з естетичної точки зору
Чистота з бактеріологічної точки зору
Чистота з точки зору експлуатації поверхонь.
1. Естетична складова.
Дуже часто саме естетична складова є єдиним чинником, що визначає поняття «чистота».
Архітектор – проектує будівлю. Дизайнер – підбирає інтер’єр. Виробник – виготовляє покриття, матеріали, меблі. Всі вони, в кінцевому підсумку, прагнуть створити красиве, затишне, практичне приміщення. Що порушує цілісність сприйняття такого приміщення? Бруд, сміття, плями, сліди, іржа, розлучення, подряпини – все, що змінило зовнішній вигляд покриттів і виробів. Блискуча, відполірована мармурова підлога, прозоре, без розводів вікно або рівномірний, охайний ковролін роблять приміщення красивим, приємним для погляду. Саме таким його створювали багато фахівців з різних галузей. Красиве, чисте приміщення, це те саме мистецтво.
Отже, саме завдяки естетичної складової, відвідувачі, власники нерухомості і фахівці з прибирання визначають брудно в приміщенні чи ні. Втрата блиску, потемніння або освітлення різних ділянок, нерівномірність забарвлення, поява «візерунків» і забарвлень, не передбачених початковим дизайном – ось критерії, що визначають в багатьох випадках чистоту приміщення. Як іноді спрощено називають бруд – «це те, що знаходиться не на своєму місці».
Директор відправляє прибиральницю мити підлогу тоді, коли, на його думку, підлога змінила свій зовнішній вигляд. Коли в готелі посеред коридору розтопчуть печиво, покоївку обов’язково відправлять пропилососити там. Іржу на унітазі починають відмивати тоді, коли розуміють, що руда смужка не вписується в ідеально білий фон виробу … Начебто все правильно. Коли змінився зовнішній вигляд поверхні, потрібно прибрати те, що змінює цей вид. На цьому принципі ґрунтується більшість думок з приводу «чисто» або «брудно».
Але чи достатньо лише такого тлумачення поняття «чистота»?
2. Мікробіологічна складова.
«Чистота – запорука здоров’я» – гасло, яке ми чуємо практично з пелюшок. І це дійсно так. Там де бруд, там завжди є ґрунт для розвитку численних мікроорганізмів, велика частина з яких, є збудниками різних хвороб.
Бактерії настільки малі, що їх наявність на поверхні неможливо побачити неозброєним поглядом. Тобто, присутність бактерій не впливає на «естетичне сприйняття» поверхні або приміщення. Але бруд ми бачимо без всяких пристосувань. А значить, раз є бруд, тобто і бактерії живуть в ній. Значить, щоб прибрати бактерії потрібно, в першу чергу, прибрати бруд.
Отже, є бруд – є шкідливі мікроорганізми, немає бруду – кількість таких мікроорганізмів зведено до мінімуму. Тобто, правильно організована і регулярно проведене прибирання не тільки покращує зовнішній вигляд приміщення, але і піклується про здоров’я населення.
Але ж крім мікробів і бактерій є ще й такі «шкідники», як спори грибів, які теж з’являються найчастіше там, де немає належного прибирання. Тут, крім шкоди для здоров’я людини, існує ще й ризик передчасного псування покриття. Наприклад, чорна цвіль, при тривалому знаходженні, в змозі зіпсувати навіть бетон. І ми не забуваємо, що цвіль і мікроби – це вічні супутники бруду. Разом з видаленням бруду ми мінімізуємо ризики утворення будь-якої небажаної мікрофлори.
3. Експлуатаційна складова
Але й «естетична» складова, і «мікробіологічна», не розкривають повною мірою всіх можливих проблем при поганому прибиранні приміщень. Адже одним з важливих чинників є «експлуатаційна» складова, про яку чомусь мало хто замислюється.
З естетичної точки зору, бруд прибирають тоді, коли він стає помітним, і ми можемо зрозуміти, що є бруд, тому що ми його бачимо. Для того щоб проконтролювати наявність мікробіологічних шкідників існують спеціальні служби і, іноді, прибирання робиться не заради реального результату, а «щоб пройти перевірку».
Але чистота, з експлуатаційної точки зору, не видима. Її не можна помацати, побачити чи виміряти. Але тільки до тих пір, поки вона не проявить себе сама. Однак коли це станеться, робити прибирання вже буде пізно, так як будуть потрібні або реставраційні роботи, або заміна покриттів.
Справа в тому, що будь-який бруд містить у собі елементи, які надають руйнівний вплив на поверхню, на якій вона знаходиться. І чим довше бруд на поверхні, тим швидше ця поверхня «зноситься».
Найпростіший і доступний приклад – пісок. Потрапляючи в приміщення на підошвах відвідувачів, пісок затримується на поверхні підлоги і починає дряпати його. На багатьох матеріалах, таких як мармур, паркет, ламінат, лінолеум, наслідки потрапляння піску стають помітні буквально через кілька місяців, а іноді й тижнів. Навіть такий твердий камінь, як граніт, схильний до стирання і утворення «трафіків» у разі попадання на нього піску, тільки процес цей буде трохи довше, ніж, наприклад, на мармурі. Та й ковролін на підлозі швидше втрачає свій зовнішній вигляд, у тому числі і від того, що піщинки, що знаходяться в підставі ворсу, поступово підрізають ворсинки і, таким чином, сприяють швидшому утворенню «протоптаних доріжок».
А якщо врахувати, що бруд – це багатокомпонентні розчини, то легко можна уявити собі попадання на підлогові поверхні будь-яких агресивних речовин. Навіть те, що в звичайному житті нам здається нешкідливим і безпечним, наприклад соки і вина, насправді є, в більшості своїй, кислотами і при розлиті на деякі поверхні призводять до руйнуючих наслідків. Хочете приклад? Будь ласка! При попаданні кислих рідин (вина, соків, оцту, коли) на мармур, відбувається руйнування верхнього шару, після чого поверхня, як мінімум, втрачає свій блиск, як максимум, стає шорсткою. Виправити цю ситуацію можна тільки за допомогою набагато більш дорогих процедур, ніж звичайне миття підлог. І чим довше забруднення знаходиться на поверхні, тим більш руйнівні наслідки можливі.
Таким чином, в приміщеннях, де прибирання проводиться нерегулярно і неякісно, ​​знос підлогових поверхонь відбувається значно швидше. Як показують розрахунки, витрати на заміну підлоги значно перевершують витрати на їх правильне прибирання. І народна мудрість «Скупий платить двічі», в даному випадку якнайкраще описує ситуацію. Адже заощадивши на правильному прибиранні, власник готелю витратить набагато більше коштів на заміну покриття, яке стало непридатним.
І мова йде не тільки про підлоги. Сантехніка, меблі, стіни, вікна, елементи дизайну – забруднюється все, отже, все потребує регулярного очищення. І чим своєчасніше і професійніше таке очищення буде проведено, тим довше поверхні прослужать, і весь час своєї експлуатації будуть радувати своїм відмінним естетичним виглядом і будуть бактеріологічно безпечними.